Konkurs choreograficzny
access_time 2018-10-08 02:41:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza choreografów i tancerzy do udziału w konkursie choreograficznym "Tradycja. Transgresje" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta 2018. W jury zasiądą mistrzowie polskiej sceny tanecznej: Zofia Rudnicka, Jacek Przybyłowicz, Witold Jurewicz. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Gala wręczenia nagród odbędzie się 27 października 2018 r. o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.

Pomyśl skąd płynie źródło Twojego tańca. Impuls gestu, obraz ciała w choreografii, kształt Twojego tanecznego utworu. Jak głęboko dyskutujesz z tradycją przez 
filtry nowoczesności...

Termin składania zgłoszeń: 12 października 2018 r. Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut i nie może być krótszy niż 9 minut. Karta zgłoszenie oraz szczegółowe informacje w „regulaminie konkursu” na stronie http://www.csm.tarnow.pl/wydarzenie/247,konkurs-choreo-so-2018.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy kierować na adres: promocja@csm.tarnow.pl lub nr tel. 14 633 46 27 (od pn. do pt. 9.00 - 16.00)

Pula nagród - 10 000 zł ufundowana jest przez Fundusz Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS
Organizator, na podstawie nadesłanych zgłoszeń poinformuje (drogą mailową) do 19 października, o zakwalifikowaniu się do konkursu i zaprosi na drugą selekcję. 

Jury konkursu choreograficznego:

Zofia Rudnicka - tancerka, choreograf i aktorka, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła Szkołę Baletową im. Turczynowicz. Występowała w Teatrze Wielkim W Warszawie jako solistka baletu, przygotowywała choreografię do oper i baletów. Od lat 70. związana z TVP, uczestniczyła w licznych programach rewiowych, muzycznych i baletowych. Tworzyła układy taneczne dla recitali, pokazów mody, festiwali piosenki oraz filmów baletowych. Współpracowała z wieloma teatrami w Polsce. W 2003 roku uzyskała nagrodę Złotej Maski za choreografię do przedstawienia baletowego "Rudolf Valentino" z muzyką Krzesimira Dębskiego. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie wykłada kompozycję tańca.

Jacek Przybyłowicz - choreograf. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1987-1991 był tancerzem Teatru Wielkiego w Warszawie. Już wówczas zadebiutował jako choreograf, przygotowując "Negocjacje" do muzyki Alessandro Marcella. Kompozycja została wyróżniona pierwszą nagrodą za choreografię oraz nagrodą za interpretację na II Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym w Łodzi. "Negocjacje" zostały także zaprezentowane na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w trakcie VI Warszawskich Dni Baletu. W roku 1991 wyjechał z Polski. W tym czasie występował z zespołami w Niemczech i w Izraelu. Przez wiele lat był związany z jednym z najlepszych zespołów tańca współczesnego Kibbutz Contemporary Dance Company (Izrael). W roku 2002 powrócił do Polski, aby zrealizować "Naszyjnik gołębicy" (2003) w Polskim Teatrze Tańca pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Rok później na zaproszenie Biennale de la Danse w Lyonie wystawił "Barocco" (2004). Dla Polskiego Teatru Tańca przygotował również "Jesień –Nuembir" (2008). W ostatnich latach wystawił  trzy balety dla Opery Narodowej w Warszawie. Współtwórca cyklu popularyzatorsko-edukacyjnego Teren Tańca − Reinterpretacje, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku kurator odbywającej się w Teatrze Wielkim  Poznańskiej Wiosny Baletowej. Od sezonu 2009/2010 do 2013/2014 był zastępcą dyrektora ds. baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witold Jurewicz - nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i  kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu.
Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.

Fot. Źródło CSM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A