Ukrainiec kierował ciężarówką na podwójnym gazie
access_time 2018-10-08 14:17:00
Spore konsekwencje będzie musiał ponieść ukraiński kierowca ciężarówki. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kieruje samochodem ciężarowym znajdując się w stanie nietrzeźwości.

W sobotę 6 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie uzyskali informację z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowie o zatrzymaniu nietrzeźwego cudzoziemca, który kierował ciężarówką.

Mężczyzna został poddany policyjnej kontroli drogowej w piątek rano, w rejonie Wojnicza. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało 0,37 mg/l. Zatrzymany 45-letni obywatel Ukrainy, poddał się dobrowolnie karze zaproponowanej przez Prokuratora Rejonowego w Tarnowie. Został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat. Ponadto wobec cudzoziemca orzeczony został zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat. Dodatkowo obywatel Ukrainy będzie musiał wpłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

To jednak nie koniec konsekwencji, jakie poniesie cudzoziemiec. W związku z tym, że popełnione przez niego przestępstwo naruszyło względy bezpieczeństwa i porządku publicznego został zatrzymany przez Straż Graniczną. Komendant Placówki SG w Tarnowie wydał wobec obywatela Ukrainy decyzję zobowiązującą do opuszczenia kraju, a także 5-letni zakaz ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen. Mężczyzna został doprowadzony pod konwojem do granicy z Ukrainą. Będzie również musiał ponieść wszystkie koszty związane z deportacją.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A