Rowery miejskie są już dostępne
access_time 2018-10-11 13:15:00
Tarnowski Rower Miejski jest już dostępny. Na mieszkańców czeka w sumie 110 rowerów, które można wypożyczać i oddawać na 10 samoobsługowych stacjach. Krótkie wypożyczenia będą zupełnie bezpłatne.

Tarnowski Rower Miejski to wspólna propozycja Urzędu Miasta Tarnowa, Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich. Do dyspozycji będzie 100 standardowych rowerów oraz 10 rowerów dziecięcych, na których wygodnie mogą jeździć najmłodsi (to pierwsze takie rozwiązanie w Małopolsce).

Konsekwentnie realizujemy projekt integracji transportu publicznego, dzięki czemu jesteśmy miastem przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale również środowisku. Tarnowski Rower Miejski jest tego doskonałym przykładem – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się w systemie na stronie Rower.Tarnow.pl, przez aplikację mobilną Tarnowski Rower Miejski lub na terminalu. Należy zasilić też swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Istnieje duża szansa, że kwota ta pozostanie nienaruszona – pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne, a dla użytkowników identyfikujących się E-kartą w wersji Premium bezpłatny czas wyniesie aż pół godziny!

Rower można wypożyczyć wypisując na terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też przyłożyć E-kartę, która po wcześniejszym sparowaniu z kontem umożliwi identyfikację użytkownika i naliczenie zniżek, można również skorzystać z aplikacji mobilnej Tarnowskiego Roweru Miejskiego. 

Tarnów to kolejne już miasto, które widzi w rowerze miejskim nie tylko narzędzie rekreacji, czy kolejną atrakcję turystyczną, ale przede wszystkim środek transportu. To podstawowa funkcja rowerów publicznych, które w całej Polsce są chętnie wykorzystywane przy codziennych dojazdach. Tarnowski Rower Miejski z pewnością przekona do tej formy komunikacji kolejnych mieszkańców, którzy zamienia fotele samochodowe na siodełka rowerowe – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Tarnowski Rower Miejski będzie można wypożyczyć i oddać na dowolnej z 10 rozlokowanych w całym mieście stacji: Plac Jana Szczepanika, Plac Sobieskiego, Góra Św. Marcina, Osiedle Zielone, Krzyska – Szkoła, Park Strzelecki, Mościce – Kwiatkowskiego, Centrum Sztuki Mościce, Osiedle Koszyckie, Dworzec PKP.

Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik dostępne są na stronie internetowej Rower.Tarnow.pl oraz na terminalach stacji wypożyczeń. W tym roku rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. W kolejnych latach sezon rozpocznie się 1 marca.

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A