Oh Happy Day! - jubileusz 15-lecia Tarnowskiego Chóru Gos.pl
access_time 2018-10-16 03:58:00
Tarnowski Chór Gos.pl obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. We wtorek, 23 października 2018 r., o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się specjalny koncert rocznicowy zatytułowany „Oh Happy Day!”.

Jubileusz Tarnowskiego Chóru Gos.pl będzie okazją do zaprezentowania zupełnie nowych utworów, jak i powrotu do kilku dobrze już znanych pieśni czarnej muzyki gospel. Jak zawsze będzie mnóstwo dobrej energii, tańca i radości. Będzie również okazja do podziękowania Bogu i wszystkim ludziom oraz instytucjom, dzięki którym ten chór miał (i wciąż ma) szansę się rozwijać. Gościem specjalnym koncertu będzie charyzmatyczny wokalista i dyrygent muzyki gospel z Wielkiej Brytanii – Colin Williams. Wydarzenie, które objęli Patronatem Honorowym: Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela Prezydent Tarnowa i Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, będzie kulminacją obchodów 15-lecia powstania zespołu. Przybyła publiczność będzie miała możliwość zapoznania się z dorobkiem chóru również dzięki przygotowanej na tę okazję publikacji drukowanej.

Koncert „Oh Happy Day!”, realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa, ma w założeniu stanowić ważne wydarzenie artystyczne związane z Miastem Tarnów. Będzie to doniosła uroczystość również dla chórzystów, wśród których są osoby w różnym wieku, również młodzież, a także założyciele chóru sprzed piętnastu lat, którzy śpiewają do dziś. Dla nich ta rocznica i ten jubileusz jest podsumowaniem pewnego etapu życiowego. To także ważny moment dla zwrócenia uwagi na długoletnią, zaangażowaną kadrę zespołu z Bartłomiejem Szułakiewiczem, Moniką i Tomaszem Stecami, Anną Podkościelną-Cyz, Anną Piotrowską oraz Katarzyną Wroną na czele.

Tarnowski Chór Gos.pl - to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku dzięki inicjatywie Bartłomieja Szułakiewicza, Moniki i Tomasza Steców oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Dziś GOS.PL  jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Bartłomiej Szułakiewicz, chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona. Opiekunem duchowym jest ks. Andrzej Augustyn, rektor Kościoła Akademickiego pw. św. Józefa w Tarnowie. Na przestrzeni lat chór wykonał dziesiątki koncertów, głównie na terenie Małopolski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków i słuchaczy. Z radością wspiera także rozmaite akcje charytatywne, działając na rzecz tych, którym muzyka gospel może nieść prawdziwie Dobrą Nowinę. Jest zdobywcą wielu nagród, które podkreślają jego wielowymiarową działalność i stale rosnący poziom artystyczny m.in. Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, wyróżnienia „Anioł Ciepła” przyznawanej przez tarnowski magistrat działającym na rzecz potrzebujących i rozsławiającym Tarnów, Medalu Samorządu Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” za działalność na rzecz Małopolski oraz Nagrody im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich. W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę „TEN”, a w lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców. Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „Ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu GOS.PL przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele pw. Św. Krzyża i Św. Filipa Neri, a obecnie w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa.

Colin Williams – brytyjski wokalista, aranżer i dyrygent. Obdarzony wybitnym słuchem, niepowtarzalną barwą, charyzmą i niezwykłą energią na scenie. Śpiewa od 3 roku życia, a dyryguje chórami od osiemnastego. Jako wokalista współpracował z takimi artystami jak m.in.: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir. Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, Deronda K. Lewis, Gabi Gąsior, Holy Noiz, Adam Kosewski, The Tokyo Mass Choir. Pracował przy projektach telewizyjnych dla BBC: BBC Songs of Praise oraz BBC Radio Gospel Train.  Wielokrotnie zapraszany do Polski przy okazji weekendowych warsztatów gospel.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A