Jednogłośna uchwała w sprawie Mieszkania Plus w Zakliczynie
access_time 2018-11-14 02:52:00
Rada Miejska w Zakliczynie na sesji w październiku br. jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do spółki celowej – MDR Zakliczyn z siedzibą w Warszawie w celu realizacji Rządowego Programu Mieszkanie Plus.

Spółka będzie miała za zadanie wybudowanie na terenie gminy Zakliczyn budynków mieszkalnych, w których lokale zostaną przeznaczone na długoterminowy wynajem z możliwością ich sprzedaży. Powstaną dwa nowoczesne budynki – w Lusławicach (40 mieszkań) oraz w Paleśnicy (30 mieszkań).
Gmina sfinansowała już powstanie dokumentacji projektowej (150 tys. zł). Wybrała partnera przedsięwzięcia, którym został Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Wydane jest też pozwolenie na budowę.

- Chcemy dać szansę młodym ludziom, aby mogli pozostać na naszej ziemi, nie musieli za pracą i mieszkaniem wyjeżdżać do większych ośrodków miejskich lub za granicę. Tworzymy dla mieszkańców warunki, w których mogą się rozwijać, zakładać rodziny – mówi burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Koszt budowy obydwu budynków wynieść ma ok. 9 mln zł. Mieszkania gotowe będą w 2020 roku. Zamieszkać w nich będą mogły przede wszystkim małżeństwa z dziećmi, ale burmistrz zapewnia, że przy ustaleniu kryteriów nie zapomni się również o seniorach.

Przypomnijmy, że Program Mieszkanie Plus adresowany jest do wszystkich grup społecznych, a jego głównym celem jest poprawa sytuacji rodzin dla których uzyskanie mieszkania na rynku komercyjnym jest utrudnione.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A