W piątek ZUS pracuje dłużej
access_time 2018-11-28 03:06:00
W najbliższy piątek (30 listopada) sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą czynne do godz. 18.00. Dodatkowo wszystkie oddziały ZUS będą czynne w sobotę, 1 grudnia w godz. 9.00-13.00. Wszystko to w ramach nowelizacji dotyczącej elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA, które będą obowiązywać od początku grudnia.

Lekarze będą mogli skorzystać z konsultacji na temat wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Będą mogli także zarejestrować profil PUE ZUS, uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA i przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. Dla medyków, którzy nie dotrą ani w piątek, ani w sobotę do oddziałów ZUS, przez cały weekend działać będzie Centrum Obsługi Telefonicznej (22 560 16 00). Konsultanci infolinii ZUS w sobotę i niedzielę pomogą w godz. 8.00-21.00. W tych dniach obsługa będzie dotyczyć tylko kwestii związanych z e-zwolnieniami. Z kolei już od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w sprawach e-ZLA będzie do dyspozycji klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6.00 do 22.00.

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z dłuższej pracy placówek i infolinii. Swój profil na PUE z dostępem do e-ZLA już w najbliższą sobotę będą mogli założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc mogą liczyć również ubezpieczeni, którzy chcą poznać nowe zasady wystawiania zwolnień lekarskich.

Przypominamy, że od początku grudnia papierowe zwolnienia lekarskie odchodzą do przeszłości. Obowiązkowe stają się zwolnienia elektroniczne, czyli e-ZLA.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A