WOŚP zagra po raz dwudziesty siódmy
access_time 2018-12-21 04:30:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. Na ulice Tarnowa wyjdzie ponad tysiąc wolontariuszy, którzy 13 stycznia będą zbierać datki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Tarnowie wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek, 10 stycznia. Wtedy to zaplanowano zawody pływackie. W przededniu wielkiego finału odbędą się zawody Grand Prix o moto serce WOŚP. Będzie można także zagrać w gry planszowe.

W niedzielę, 13 stycznia, na Rynku będzie można posmakować żurku, posłuchać muzyki czy też zobaczyć Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni. Nie zabraknie też biegu z pochodniami.  – Ten bieg to już nasza tradycja. Zapraszamy do wspólnej aktywności wszystkich mieszkańców miasta  – zachęca Ryszard Jasicz, trener MLUKS Tarnów.

Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 27. Finału WOŚP, zostaną przekazane specjalistycznym szpitalom dziecięcym. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

Szczegółowy program 27. Finału WOŚP podamy wkrótce.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A