BWA ogłasza nabór prac do przeglądu VI Salon Wiosenny 2019
access_time 2019-01-16 05:39:00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich twórców związanych z Tarnowem oraz regionem do udziału w kolejnej już VI edycji wystawy środowiskowej Salon Wiosenny 2019. Wystawa na charakter otwartego konkursu, w którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim. Prezentacja ma charakter konkursu, NIE towarzyszy jej hasło przewodnie.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie www.bwa.tarnow.pl

Prace prosimy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: kukla@bwa.tarnow.pl w terminie 10–31.01.2019.

Wernisaż wystawy: 21.02.2019, godz. 18.30, wstęp wolny
BWA Tarnów, ul. Słowackiego 1
Wystawa czynna do 31.03.2019

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich twórców związanych z Tarnowem oraz regionem do udziału w kolejnej już VI edycji wystawy środowiskowej Salon Wiosenny 2019. Wystawa na charakter otwartego konkursu, w którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Pierwszym etapem będzie kwalifikacja nadesłanych propozycji, etap kolejny to wystawa pokonkursowa w trakcie, której zostaną wyłonieni laureaci przez Jury powołane przez organizatora. Pierwsza edycja Salonu miała miejsce w 2014 roku w nowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych – Pałacyku Strzeleckim. Od 2017 roku w konkursie mogą uczestniczyć nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi. Tradycyjnie już nagroda główna Grand Prix to realizacja wystawy indywidualnej w salach BWA wraz z wydaniem autorskiego katalogu.

W 2018 roku Grand Prix otrzymał Krzysztof Maniak (fot.), I Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa przypadła Kamilce Jajkowskiej, a II Nagrodę ufundowaną przez Galerię Bema 20 otrzymała Marzena Fiszczuk. Nagrodę publiczności otrzymali ex aequo Piotr Rączka oraz Anna Adamiak.

Wirtualne katalogi poprzednich edycji Salonu:
2018: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/salon_wiosenny_2018
2017: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/29_02

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A