Wkrótce ruszą prace przy Tarnowskim Parku Doświadczeń
access_time 2019-01-17 05:11:00
Tarnowski magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę kamienicy przy Rynku 4, w której powstanie Tarnowski Park Doświadczeń. Kompleksowy remont budynku przeprowadzi tarnowska firma ANKO. Prace będą kosztować ponad 6,4 miliona złotych i ruszą w najbliższych tygodniach.

Tarnowski Park Doświadczeń ma łączyć naukę z zabawą, zachęcać do pogłębiania wiedzy i sprawić, aby poznawanie praw fizyki czy matematyki było przyjemnością i przygodą. Odwiedzający Park Doświadczeń będą mogli samodzielnie przeprowadzać ciekawe eksperymenty i dzięki nim od praktycznej strony poznawać naukowe zagadnienia. Przed utworzeniem Parku kamienica na Rynku 4 zostanie gruntownie wyremontowana i zaadaptowana do nowych funkcji. Wymienione i wzmocnione zostaną stropy budynku, a stare, zniszczone posadzki i część murów będą rozebrane. Kamienica zostanie wyposażona w nowe instalacje i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Remont przejdzie też klatka schodowa i elewacja, dzięki czemu poprawi się wygląd budynku.

W przetargu na adaptację kamienicy złożone zostały trzy oferty. Zwyciężyła najkorzystniejsza z nich, złożona przez tarnowską firmę ANKO i opiewająca na ponad 6,4 miliona złotych brutto. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach, po podpisaniu umowy z wykonawcą.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A