Paweł Adamowicz patronem ulicy/ronda w Tarnowie? [AKTUALIZACJA!]
access_time 2019-01-18 06:02:00
Radni Koalicji Obywatelskiej planują wystąpić z wnioskiem formalnym w sprawie nadania jednej z tarnowskich ulic imienia zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Jak nam powiedział szef klubu Koalicji Obywatelskiej, Robert Wardzała - Byłby to znak solidarności oraz protestu przeciwko mowie nienawiści i skrajnym emocjom, wygenerowanym w społeczeństwie. Paweł Adamowicz był wzorowym samorządowcem. Już sam fakt, że wybierano go sześciokrotnie, świadczy że ludzie go cenili. Zasłużył się dla Gdańska i uczynił go miastem jeszcze bardziej otwartym i dynamicznym. Na pytanie, czym prezydent Gdańska zasłużył się dla Tarnowa, radny nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi: - Tak jak Gdańsk jest symbolem wolności i demokracji, tak Adamowicz stał się symbolem zaangażowania na rzecz obywateli i warto go za to uhonorować.

Na swoim profilu facebookowym Robert Wardzała napisał, że imię Pawła Adamowicza miałaby nosić „jedna z ważniejszych” ulic miasta, jednak w rozmowie zreflektował się: - Nie chcemy mieszać ludziom w dokumentach zmianą adresów. Nie o to chodzi. W Tarnowie powstają przecież nowe ulice, więc na pewno znajdzie się sposób, by odpowiednio upamiętnić tragiczną śmierć Pawła Adamowicza, która wstrząsnęła całą Polską.

Przypomnijmy jeszcze, że pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Prezydent zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej. W związku z jego śmiercią od piątku od godz. 17. do soboty do godz. 19. będzie trwać żałoba narodowa.

AKTUALIZACJA (19.01.)

Jak udało nam się dowiedzieć, pomysł z nadaniem jednej z tarnowskich ulic imienia Pawła Adamowicza upadł, bo wzbudza zbyt duże kontrowersje wśród mieszkańców. Najnowszą propozycją klubu KO jest nadanie imienia Adamowicza bezimiennemu jeszcze rondu przy węźle autostradowym, jako symbolicznej drodze na Gdańsk. Zapytaliśmy lidera Klubu Nasze Miasto Tarnów Tomasza Olszówkę, czy poparłby taką inicjatywę - W takich sprawach nie ma i nie będzie dyscypliny klubowej w Nasze Miasto Tarnów. Jeśli będzie taki wniosek i nie będzie miał podłoża politycznego, to jestem za. A z tego co wiem, prezydent zgłosi wniosek jako przedstawiciel samorządu.

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A