Rozpoczęto montaż konstrukcji nowego dachu na hali Jaskółka
access_time 2019-01-22 08:40:00
Po kilku miesiącach przerwy rozpoczęto ponowny montaż dachu na Hali Widowiskowo Sportowej w Mościach. Prace wznowiono po tym, jak w połowie czerwca ubiegłego roku podczas próbnego opuszczania dachu, jego konstrukcja niebezpiecznie się wygięła i trzeba było ją rozebrać.

Trwa montaż konstrukcji nowego dachu na Hali Jaskółka. Przy montażu pracują cztery ciężkie dźwigi i ponad 50 osób. Jak informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimexu - montaż przebiega bez problemów i pod pełną kontrolą Budimeksu i projektanta. Posadowianie konstrukcji wspartej dźwigarami zakończy się do końca stycznia 2019. Do marca generalny wykonawca chce położyć konstrukcje zadaszenia. W następnym etapie Budimex ma rozpocząć prace nad samym zadaszeniem i rozpocznie prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Wykonawca zabezpieczył wnętrze hali przed zimowymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie materiały do wykonania zadaszenia są już zgromadzone na placu budowy.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy hala zostanie oddana do użytku. Firma Budimex chciała przesunąć termin zakończenia remontu o 328 dni, czyli hala byłaby gotowa dopiero w październiku. Tarnowski magistrat jednak nie godzi się na takie opóźnienie i obciążył firmę karą 50 tysięcy złotych dziennie za niewykonanie remontu w terminie. Sprawa trafiła do sądu. 

Przypomnijmy, że w połowie czerwca ubiegłego roku podczas próbnego opuszczania dachu, jego konstrukcja niebezpiecznie się wygięła. Ekspertyza wykazała, że do błędów przy montażu dachu doszło z winy wykonawcy. Ich konsekwencją było opóźnienie remontu hali, która miała być gotowa jesienią 2018 roku oraz wzrost kosztów. 

Przebudowa Hali Widowiskowo Sportowej w Mościach będzie kosztować miasto 60 milionów złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A