"Kafarnaum" na jednorazowym seansie w Millennium Studio
access_time 2019-03-18 05:50:00
„Kafarnaum” to najnowszy film Nadine Labaki („Karmel” i „Dokąd teraz?”), który stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes. Film zostanie pokazany na jednorazowym seansie 1 kwietnia w kinie Millennium w ramach cyklu Millennium Studio. Początek o godz. 20.30.

MILLENNIUM STUDIO: "Kafarnaum"

Tytuł angielski/międzynarodowy: Capernaum

Reżyser: Nadine Labaki

Występują: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Nadine Labaki

Kraj produkcji: Liban, USA

Rok produkcji: 2018

Data premiery: 15 marca 2019

Język oryginalny: arabski, amharski

Gatunek: dramat

Czas trwania: 121 min.

„Kafarnaum” to najnowszy film Nadine Labaki („Karmel” i „Dokąd teraz?”), który stał się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes. Film zebrał entuzjastyczne recenzje światowej krytyki i zdobył Nagrodę Jury, któremu w tym roku przewodniczyła Cate Blanchett. Tytuł pochodzi od nazwy biblijnego miasta, zwanego „drugą ojczyzną Chrystusa”. Nigdzie Jezus nie dokonał tylu cudów, co w Kafarnaum, jednak jego mieszkańcy kpili z niego i jawnie go odrzucali.

Zain ma 12 lat, a ulica jest jego szkołą przetrwania. Kiedy rodzice wydają jego młodszą siostrę – wbrew jej woli – za starszego mężczyznę, chłopiec buntuje się i ucieka z domu. Postanawia zrobić wszystko, by uratować najbliższą mu osobę. Wkrótce na swej drodze spotyka parę cyrkowców o gołębich sercach oraz samotna matkę z maleńkim synkiem. Ich losy połączy wspólny cel: poszukiwanie miejsca, które mogliby nazwać domem.

Porównywany przez krytykę do „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Kafarnaum” to przejmujące kino drogi. Pełna emocji współczesna opowieść o tym, że najwspanialsze ludzkie gesty i czyny można spotkać w miejscach pozornie pozbawionym nadziei.

KINO MILLENNIUM: 1 IV 2019

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A