Moimi oczami malowane - wystawa z okazji Dnia Świadomości Autyzmu
access_time 2019-03-27 04:59:00
Tarnowskie BWA wspólnie z przedszkolem „Pod parasolem" zaprasza na wyjątkową jednodniową wystawę „Moimi oczami malowane”, przygotowaną z okazji Dnia Świadomości Autyzmu.
„Moimi oczami malowane”
Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem z przedszkola specjalnego „Pod parasolem" nr 36 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie.
Wtorek 2.04.2019 – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Wystawa jednodniowa, czynna w g. 10:00-18:00
BWA Tarnów, ul. Słowackiego 1
Wstęp wolny
 
W tym dniu polecamy też:
g. 10:00 – przemarsz uczniów i nauczycieli z przedszkoli integracyjnych w Tarnowie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu / rozpoczęcie przy BWA
g. 18:00 – wernisaż wystawy „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm” / Galeria Hortar, ul. Legionów 32, Tarnów (w sąsiedztwie BWA), wystawa czynna do 30.04.2019
 
Od ponad 10 lat mam przyjemność pracować z dziećmi z autyzmem, poznawać, uczyć, jak również obserwować ich twórczość. Uważam, że warto jest pokazać innym jak one widzą świat. Mam nadzieję, że poprzez ten projekt uda mi się to ukazać. 
W naszym przedszkolu „Pod parasolem" nr 36 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym arteterapia odgrywa ważną rolę. Poprzez różnego rodzaju formy plastyczne dajemy dzieciom możliwości wyrażenia siebie, kontaktu ze światem za pomocą tworzonych prac. 
Emocje, przeżycia, myśli, to co przeżywamy, czego pragniemy i przede wszystkim jak widzimy i spostrzegamy świat bardzo trudno jest naszym przedszkolakom wyrazić słowami. Dlatego powstał ten „projekt", plan wystawy pod tytułem „Moimi oczami malowane" - oczami dziecka z autyzmem. Mam nadzieję, że po obejrzeniu tej wystawy chodź trochę uda nam się wejść w świat przedszkolaków, zobaczyć w jaki sposób nasi wyjątkowi artyści widzą otaczającą nas rzeczywistość. Jak malowany jest świat oczami dziecka z autyzmem? Jakie są barwy, kształty i kolory?
Prace powstawały w salach przedszkolnych, dzieciaki mogły spośród różnych akcesoriów malarskich, wybrać te, które są dla nich interesujące i bez żadnej pomocy wychowawców MALOWAĆ...
Przepiękna wystawa w ważnym dniu, 2 kwietnia - Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. - Aneta Radlińska, oligofrenopedagog.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A