Po dwumiesięcznej przerwie na deski Solskiego wraca "Trans-Atlantico"
access_time 2019-03-27 12:44:00
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ponownie zaprasza spektakl "Trans - Atlantico" na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza, który odbędzie się w czwartek, 28 marca, o godz. 18:00. Mamy dla Was sześć podwójnych zaproszeń!

„TRANS-ATLANTICO”

czwartek, 28 marca 2019, godz. 18:00, Duża Scena 

„Trans - Atlantico” to opowieść o pierwszych latach spędzonych przez Gombrowicza w zdumiewająco odmiennej kulturowo, upalnej i egzotycznej Argentynie. Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu.

Występują: Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Schimscheiner (gościnnie), Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski.

Premiera odbyła się 27 stycznia 2019 r.

Spektakl dla widzów od 18 roku życia.

Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" www.klasykazywa.pl

 

UWAGA, SZYBKI KONKURS!

Mamy dla Was sześć podwójnych zaproszeń na jutrzejszy spektakl o godz. 18:00. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym Fanpage'u. Macie czas do północy.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Fot. Paweł Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A