Test iluminacji tarnowskiego Ratusza
access_time 2019-04-04 10:55:00
W czwartek (4 kwietnia), przeprowadzony zostanie test iluminacji tarnowskiego Ratusza. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć i ocenić oświetlenie o godzinie 20.

– Trwają przygotowania do wielkiego remontu Rynku. Dość istotnym elementem jest jego iluminacja. Dzięki niej kamienice prezentowałyby się wspaniale również po zmierzchu. – mówi dyrektor Muzeum Andrzej Szpunar. – Pojawił się pomysł iluminacji Ratusza, który chce zrealizować jedna z firm jako prezentację swojej oferty. Jestem bardzo ciekaw tego, jak to będzie wyglądało – tłumaczy dyrektor Szpunar.

Nowa, punktowa iluminacja ma zostać tak dobrana, aby wydobyć piękne, charakterystyczne detale architektoniczne, zdobiące ratusz, takie jak pilastry, attyki okienne czy maszkarony. Próba ma pomóc w wybraniu odpowiedniej barwy i natężenia światła oraz najlepszych rozwiązań technologicznych. Nowością będzie również możliwość zmieniania kolorów oświetlenia z okazji świąt czy innych ważnych wydarzeń. - Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje światło ledowe. Zapraszamy do obejrzenia czwartkowej próby – mówi Jacek Adamczyk, kierownik Referatu Krajobrazu Miasta Urzędu Miasta Tarnowa. Teraz ratusz jest okolicznościowo oświetlany między innymi w Boże Narodzenie i w Walentynki.

Na zdjęciu ratusz w walentynkowej iluminacji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A