Wystawa Tomasza Sobczaka „Takie jest życie”
access_time 2019-04-09 04:09:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną Tomasza Sobczaka „Takie jest życie”. Wernisaż z udziałem autora odbędzie się w środę, 10 kwietnia, w galerii TCK. Początek o godz. 18.00.

Kiedy w 2017 roku Tomasz Sobczak prezentował swoją jubileuszową wystawę w Tarnowskim Centrum Kultury, powiedział publicznie, że w swoim mieście nie pokaże nic przez kilka, a może i kilkanaście lat. Niespełna 18 miesięcy po tych słowach fotograf wraca do Tarnowa. W swoim „C'est la vie” nie prezentuje jednak rzeczy wprost. Aby odczytać niektóre sugestie, trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się temu, co zostało ukryte w fotografii.

Tomasz Sobczak to nauczyciel w III LO oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Od ponad dekady jest prezesem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autor i współautor kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym 16 indywidualnych. W roku 2013 został odznaczony prestiżowym tytułem Wybitnego Artysty (Excellence FIAP) przyznawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej.

Wystawa w galerii TCK będzie czynna do 27 kwietnia.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A