"Złodziejaszki" skradną wasze serca 13 maja w Millennium Studio
access_time 2019-04-29 05:24:00
Nagrodzony Złotą Palmą i nominowany do Oscara japoński dramat rodzinny "Złodziejaszki" w reżyserii Hirokazu Koreedy, zostanie pokazany na jednorazowym seansie 13 maja w Kinie Millennium w ramach cyklu Millennium Studio. Początek o godz. 20.30.

„Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Nominacja do Oscara dla filmu Koreedy to kontynuacja pasma sukcesów najnowszego dzieła japońskiego reżysera, które przyniosło mu Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes 2018 oraz kilkadziesiąt innych wyróżnień i nagród, w tym tegoroczne nominacje do Złotego Globu, Independent Spirit Awards oraz BAFTA.

"To piękny film o prawdziwym rodzinnym szczęściu. Zabawny i wzruszający z zaskakującym zwrotem akcji. „Złodziejaszki” skradły moje serce" – mówiła po canneńskiej projekcji Grażyna Torbicka.

KINO MILLENNIUM: 13 V 2019

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A