Nowe miejsca parkingowe i zmiana organizacji ruchu w centrum miasta
access_time 2019-05-01 06:00:00
14 nowych miejsc parkingowych zostało wyznaczonych na ulicy Goldhammera, blisko 20 kolejnych znajdzie się na Nadbrzeżnej Górnej. - Wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu po zakończonym właśnie remoncie placu Kazimierza – mówi Artur Michałek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na wyremontowanym placu Kazimierza w miejscu stanowisk postojowych dla samochodów, stanęły ławeczki, kilkadziesiąt donic z roślinnością i stojaki rowerowe, zasadzone zostały też krzewy. Na placu znajdzie się również przestrzeń dla kawiarnianych ogródków. Miejsca parkingowe zostaną wyznaczone tylko dla osób niepełnosprawnych, wjechać na plac będą mogły też samochody dostawcze. W zamian za parking na placu, mieszczący około 30 aut, wyznaczone zostaną miejsca postojowe na ulicach Goldhammera i Nadbrzeżnej Górnej. W związku z tym miasto wprowadziło zmiany w organizacji ruchu w centrum miasta. Zgodnie z jedną z nich ulica Goldhammera jest jednokierunkowa na odcinku od ulicy Sitki do ulicy Wigury. W kierunku przeciwnym niż wyznaczony mogą, jak dotąd, jeździć tylko autobusy, w tym autobusy miejskie. W dalszych planach jest też utworzenie miejsc parkingowych między innymi na ulicach: Staszica, Franciszkańskiej, Cichej i Kopernika, Brodzińskiego, Polnej, Widok, Kołłątaja, Dąbrowskiego, Limanowskiego, Chopina. Trwa badanie natężenia ruchu w tych miejscach.

Po zakończonym właśnie remoncie, plac Kazimierza ma nową, granitową nawierzchnię, nowe chodniki i nową podbudowę. Wyremontowana została również sieć kanalizacji opadowej, wymieniono pokrywy studzienek lampy i kosze na śmieci. Gruntownie odnowione zostało też otoczenie pomnika Adama Mickiewicza. Prace kosztowały około trzech milionów złotych i objęły również remont ulicy Katedralnej. W trakcie remontu archeolodzy odkryli pod powierzchnią placu pozostałości piwnic, w których średniowieczni kupcy przechowywali towary.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A