Tarnowscy pogranicznicy mają nowego szefa
access_time 2019-05-21 10:23:00
Major Łukasz Olenicz nie kieruje już tarnowskim oddziałem Straży Granicznej. Od dzisiaj - odchodzącego na emeryturę komendanta zastąpi Winicjusz Tęczar, pracujący do tej pory w oddziale Straży na lotnisku w Balicach.

Od dzisiaj nowym komendantem Placówki Straży Granicznej w Tarnowie jest Winicjusz Tęczar, który dotąd pełnił służbę w SG w Krakowie – Balicach. Z mundurem, po ponad 23 latach służby, pożegnał się natomiast major Łukasz Olenicz. Były już komendant za największe osiągnięcie tarnowskiego oddziału Straży Granicznej uważa przejęcie budynku po Centrum Kształcenia Ustawicznego, przy ulicy Zbylitowskiej w Tarnowie. Wstępnie planowano w nim remont, jednak po analizie kosztów, zdecydowano się na jego wyburzenie i zbudowanie nowej placówki od podstaw. Tarnowscy pogranicznicy mają przenieść się do niej w przyszłym roku. 

Placówka SG w Tarnowie powstała w 15 stycznia 2008 roku. Jej obszar działania obejmuje 9 powiatów, w tym tarnowski, nowosądecki, gorlicki, dąbrowski, brzeski i bocheński. Pracuje w niej 75 funkcjonariuszy.

Fot. SG / Uroczyste pożegnanie ze służbą Komendanta Placówki SG w Tarnowie, majora Łukasza Olenicza w Sali Lustrzanej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A