Roman Łucarz i Janusz Gładysz odznaczeni Srebrnymi Krzyżami Zasługi
access_time 2019-05-31 04:25:00
Podczas IX sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym z terenu powiatu tarnowskiego.

Srebrnymi Krzyżami Zasługi zostali odznaczeni starosta tarnowski, Roman Łucarz (za działalność społeczną i samorządową) i przedsiębiorca Janusz Gładysz, wyróżniony w ten sposób za działalność społeczną, charytatywną i wkład w rozwój sportów motorowych.

Ponadto honorowe odznaki Primus in Agendo (łac. pierwszy w działaniu) otrzymali ks. Marek Kogut, dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych oraz Wiesława Stefańska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie i założycielka Stowarzyszenia „Przyjaźń”.

- W tym roku mija 25 lat mojej pracy w samorządzie. Zatem przyznanie mi przez Prezydenta Andrzeja Dudę tego odznaczenia, zbiega się z tym jubileuszem - powiedział Roman Łucarz. - Jest to dla mnie zaszczyt, ale i motywacja - podkreślił starosta.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A