Koncert Zespołu Świerczkowiacy na zakończenie sezonu artystycznego
access_time 2019-06-04 04:52:00
Występ kończący 56. sezon artystyczny Świerczkowiaków będzie przeglądem najnowszych dokonań i umiejętności tancerzy zespołu. Weźmie w nim udział ponad 200 tancerzy. Koncert odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.00.

Najmłodsi "Świerczkowiacy" z nich mają 5 lat a najstarsi mogą się pochwalić ponad 30-letnim stażem. Dzieci starsze zaprezentują nowe widowisko pt. Dzieci z naszego podwórka, nagrodzone II. miejscem w przeglądzie „Krakowiaczek” w Łoniowej. Premierą koncertową będzie program pt. Krakowskie dzieci. Dzieci z przedszkola Świerczkowiaków zatańczą krakowiaczka, tańce warmińsko-mazurskie i poleczkę. W popisach z regionów: Beskidu Śląskiego, Łowicza, Sącza wystąpi młodzież, a grupa najstarszych tancerzy pokaże region Lachów Sądeckich. 
 
Zespół Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy"

"Świerczkowiacy" za programy posiadane w swym repertuarze otrzymują liczne nagrody, które są potwierdzeniem wysokiego poziomu merytorycznego i artystycznego grupy. W 2013 roku Zespół został uhonorowany Odznaczeniem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ostatnim czasie do swej licznej kolekcji nagród i wyróżnień Świerczkowiacy dołożyli otrzymaną w czerwcu br. Nagrodę Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury, a podczas tegorocznej edycji 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej i 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Żywcu (jest to jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie) międzynarodowe jury przyznało zespołowi jedną z 5 nagród za wyjątkową pieczołowitość w odtworzeniu obrzędu weselnego i wykorzystaniu zapomnianych pieśni. We wrześniu zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu "Tęcza Polski" w Polanicy Zdrój, gdzie za prezentację tańców i śpiewów ze Spisza otrzymał pierwszą nagrodą.
 
Choreograf zespołu: Wiesława Hazuka
Choreograf grupy młodzieżowej: Beata Hazuka-Skoropad
Chórmistrz: Marta Cichoń
Kierownik muzyczny: Andrzej Radzik
Akompaniator: Jerzy Bardel
Kostiumy: Anna Bandyk-Jarmuła
Kierownik zespołu: Katarzyna Kokoszka
 
Mecenasem koncertu jest GRUPA AZOTY S.A.


Centrum Sztuki Mościce
18 czerwca 2019 r. godz. 18.00 Sala widowiskowa
Bilety: 15 zł (normalny),12 zł (ulgowy)

Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Fot. Źródło CSM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A