Pomysły na budżet obywatelski Tarnowa
access_time 2019-06-04 05:55:00
Za tydzień, 10 czerwca, rozpocznie się głosowanie na projekty tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem jest ich 26.

Wśród zaproponowanych przez mieszkańców zadań, których wykonanie zostanie sfinansowane z miejskiego budżetu są między innymi remonty i naprawy ulic oraz parkingów, modernizacja infrastruktury na tarnowskich osiedlach, inwestycje związane ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem oraz inicjatywy kulturalne i prozdrowotne. Ich pełną listę można znaleźć poniżej w pliku PDF. Wszystkie poddane pod głosowanie zadania zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem formalnym i merytorycznym przez pracowników magistratu oraz zaopiniowane przez Komisję Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych Rady Miejskiej.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego 2020, każdy głosujący może wskazać dwa wybrane przez siebie projekty, a samo głosowanie będzie się odbywać nie tylko, jak w ostatnich latach przez internet ale również za pomocą tradycyjnych kart do głosowania. Głosować mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta, którzy posiadają czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie oraz osoby, które ukończyły 16 lat i są użytkownikami Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium. Głosowanie ruszy w przyszły poniedziałek, 10 czerwca i potrwa dwa tygodnie, do 24 czerwca. Listę zwycięskich projektów poznamy 28 czerwca.

W tym roku pochodząca z miejskiej kasy pula przeznaczona na budżet obywatelski wynosi blisko 4 miliony złotych, a maksymalny koszt jednego zadania to 500 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że nie udało się jeszcze zrealizować kilku projektów z poprzednich lat. Jednym z nich jest miejska plaża nad Wątokiem. Prace dopiero się rozpoczęły. Opóźnienia były związane z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, bo inwestycja jest na terenie zalewowym. Plaża ma być gotowa dopiero we wrześniu. Z kolei przy projekcie przebudowy fontanny w Parku Sanguszków problemy pojawiły się z rozstrzygnięciem przetargu. Fontanna ma być gotowa dopiero w przyszłym roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A