W Pleśnej otwarto plac targowy
access_time 2019-06-28 13:10:00
W centrum podtarnowskiej Pleśnej otwarto plac targowy "Mój Rynek". Na jego budowę Urząd Marszałkowski przeznaczył blisko milion złotych.

Z wielką przyjemnością będę tutaj przyjeżdżała i kupowała świeże owoce i warzywa – zapewniała Anna Pieczarka z zarządu województwa podczas otwarcia targowiska „Mój Rynek” w Pleśnej. Budowę kompletnie wyposażonego placu targowego dofinansowało województwo małopolskie.

W ramach inwestycji wybudowano budynek gospodarczy wraz z zapleczem sanitarnym, powstały zadaszone miejsca handlowe, wykonano nawierzchnię placu przeznaczonego do sprzedaży ekologicznych produktów rolno-spożywczych i zamontowano elementy małej architektury. Zainwestowano też w energię odnawialną. Koszt inwestycji to 1,8 mln zł. Projekt uzyskał dofinansowanie z PROW w kwocie ponad 930 tys. zł w ramach konkursu związanego z budową targowisk przeznaczonych na promocję lokalnych produktów.

Wójt Pleśnej Józef Knapik przypomniał, że gmina ta słynie z produkcji owoców miękkich, a ostatnio także wyrobów pszczelarskich i win. Jednak z pewnymi obawami podchodził do tej inwestycji, bo Pleśna nie ma tego typu tradycji handlowych. - Postanowiliśmy jednak zaryzykować i dzisiaj otwieramy nowoczesny i w pełni wyposażony plac targowy. Mam nadzieję, że będzie tętnił życiem nie tylko w czwartki, który to dzień będzie odtąd w Pleśnej dniem targowym – stwierdził Józef Knapik.

Na uroczystości otwarcia placu handlowego, oprócz mieszkańców, obecni byli także poseł Michał Wojtkiewicz, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz radni województwa Wojciech Skruch i Stanisław Sorys.

Plac "Mój Rynek" będzie otwarty codziennie, ale dzień targowy ustalono na czwartek.

Fot. UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A