Sukces Mateusza Różańskiego w Mistrzostwach Polski
access_time 2019-07-03 05:42:00
Kolejny medal do swojej bogatej już kolekcji dorzucił lekkoatleta AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański. W rozegranych podczas weekendu w Lublinie, 36. Mistrzostwach Polski do lat 23, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka nie obronił wprawdzie mistrzowskiego tytułu zdobytego rok temu w Sieradzu, ale rezultatem 7.63 m zdobył srebrny medal w skoku w dal.

W pierwszym skoku, tarnowianin osiągnął odległość 7.45 m, obejmując prowadzenie w konkursie. W drugiej próbie powtórzył swój rezultat i nadal klasyfikowany był na pierwszej pozycji. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w trzeciej kolejce. Mateusz Różański spalił w niej swój skok, natomiast jego najgroźniejszy rywal, Bartosz Chojnowski z Podlasia Białystok skoczył na 7.47 m.

W czwartych próbach, zarówno Mateusz Różański, jak i Bartosz Chojnowski poprawili swoje najlepsze osiągnięcia. W tym momencie górą był jednak zawodnik AZS PWSZ Tarnów, zmierzono mu bowiem odległość 7.58 m, reprezentant Podlasia skoczył natomiast o dwa centymetry bliżej. Kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się w piątej kolejce. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka spalił wówczas próbę, podczas gdy jego przeciwnik osiągnął wynik 7.64 m. Na zakończenie, Mateusz Różański poprawił swój najlepszy rezultat, skacząc na odległość 7.63 m, do miejsca na najwyższym stopniu podium zabrakło mu jednak centymetra.

Obecnie Mateusz Różański przygotowuje się do startu w 12. Mistrzostwach Europy do lat 23, które od 11 do 14 lipca rozegrane zostaną w szwedzkiej miejscowości Gavle. Eliminacje skoku w dal przeprowadzone zostaną już pierwszego dnia, konkurs finałowy zaplanowano na piątek 12 lipca na godz. 16.30.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A