Pomysł na weekend
access_time 2019-07-05 10:29:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Nie wiesz, czy coś ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Piątek:

 • „32. Ulica” Festiwal Teatrów Ulicznych na ul. Wałowej - wystąpią m.in. linoskoczkowie, iluzjoniści i szczudlarze z Francji, Szwajcarii i Krakowa. Godz. 16.00 - 20.00. Wstęp wolny.
 • Jazzowy Rynek. O godz. 20.00 w Amfiteatrze Letnim zaprezentują się Old Boys BandDixie Company. Występy poprzedzi barwna "parada nowoorleańska", która o 19.30 wyruszy z Placu Sobieskiego i przejdzie do Amfiteatru. Natomiast po koncertach w restauracji Bombay Music odbędzie się jam session.

Sobota:

 • Maraton rowerowy Klub 200. Uczestnicy w ciągu jednego dnia pokonają dystans co najmniej 200 km z Tarnowa do Krynicy-Zdroju i z powrotem. Start o godzinie 6.00 z tarnowskiego Rynku (zbiórka na rogu od strony Placu Katedralnego). Nie ma zapisów - kto melduje się na starcie, ten jedzie.
 • VII Turniej Rycerski pod Wieżycą we wsi Oleśnica w gminie Olesno. W programie m.in. turnieje indywidualne i grupowe, bieg w dybach, szkółka rycerska, kramy i bitwa wieczorna z inscenizacją oblężenia pogańskiego grodu. Godz. 12.00-19.00. Wstęp wolny.
 • „32. Ulica” Festiwal Teatrów Ulicznych na ul. Wałowej - wystąpią artyści z Belgii, Francji, Ukrainy, Łodzi i Krakowa. Godz. 16.00 - 22.00. Wstęp wolny.
 • Galicjaner Sztetl: Nocne tajemnice – nocny spacer trasą: Cmentarz Żydowski, Dzielnica Żydowska, szklaneczka wina koszernego pod Bimą. Godz. 20.30. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody oraz w powożeniu zaprzęgami „Tarnów Travel Cup 2019”, stadnina w Klikowej. Początek godz. godz. 10.00. W ramach zawodów rozegrane zostaną trzy konkursy: mini LL (wysokość przeszkód 60 centymetrów), LL (80 centymetrów) oraz L (100 centymetrów). O godz. 13.30 rozpocznie się natomiast rywalizacja w powożeniu zaprzęgami. Wstęp wolny.
 • Gotuj! Poznając świat pszczół - pszczele stoisko w Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach. Turyści odwiedzający Skamieniałe Miasto będą mogli skosztować potraw na bazie miodu. Początek godz. 11.00.
 • XXIX Koncerty Letnie - „Wirtuozowski puzon”. Wystąpią: Kiril Ribarski – puzon, Milica Sperovik-Ribarski – fortepian (Macedonia Północna). Sala Lustrzana. Godz. 16.00. Wstęp wolny.
 • Muzyka Zaklęta w Drewnie - Lora Szafran w Lipnicy Murowanej, Kościół pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, godz. 17.00. Wstęp wolny.
 • 7. Międzynarodowy Festiwal Muzyki EMANACJE. Na scenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zagrają: Mateusz Smoczyński, Mario Forte oraz Benni von Gutzeit. Artystom towarzyszyć będzie Trio Kuby Płużka. Godz. 19.00. Bilety: 10-20 zł.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A