Piłkarze Błękitnych 1947 rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu
access_time 2019-07-06 05:22:00
We wtorek, 2 lipca seniorzy Błękitnych 1947 Tarnów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zespół będzie trenował trzy razy w tygodniu pod okiem dotychczasowego trenera Grzegorza Kluby. Do sztabu dołączył również trener przygotowania motorycznego Przemysław Ryguła.

- Żeby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek zdecydowaliśmy się na zwiększenie liczby treningów do trzech w czasie trwania okresu przygotowawczego. Cieszę się również, że do sztabu trenerskiego dołączył trener od przygotowania motorycznego. – mówi prezes klubu Paweł Holcman.

W trakcie okresu przygotowawczego zespół Błękitnych rozegra osiem gier kontrolnych. Zmagania w tarnowskiej B-Klasie rozpoczną się w połowie sierpnia. - Aktualnie trenuje z nami około 25-26 zawodników. Dopiero zaczęliśmy przygotowania, więc zobaczymy w najbliższych tygodniach, kto z nami zostanie. Mamy 6 tygodni, aby dobrze się przygotować do ligi i wyselekcjonować kadrę, która będzie prezentowała wyższą jakość w porównaniu do poprzedniego sezonu. – mówi trener Grzegorz Kluba.

Zespół w poprzednim sezonie zakończył rozgrywki na czwartym miejscu. Celami na nowy sezon jest niezmiennie awans drużyny do A-Klasy. - Koncentrujemy się na tym, żeby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek – stąd dodatkowy trening i trener od przygotowania motorycznego. Później krok po kroku będziemy chcieli się zbliżać do celu jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. – mówi Paweł Holcman.

W klubie funkcjonuje również szkółka piłkarska, w której trenuje 120 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Dzieci trenują pod okiem wykwalifikowanych trenerów z licencjami UEFA. Treningi odbywają się również podczas wakacji. - Mamy cały czas otwarty nabór do szkółki, więc zapraszamy do rozpoczęcia treningów piłkarskich właśnie u nas. - zachęca Paweł Holcman.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A