Pobierz aplikację i ruszaj w trasę po Małopolsce
access_time 2019-07-10 12:24:00
Intuicyjne i proste planowanie podróży, katalog ulubionych i atrakcyjnych miejsc, aktualne informacje, w tym kalendarium nadchodzących wydarzeń - takie mają być zalety nowej aplikacji mobilnej VisitMałopolska.

Magnesem, który przyciąga do Małopolski miliony turystów są jej wyjątkowe walory turystyczne i przyrodnicze, a także szeroki wachlarz atrakcji, jakie oferuje nasz region. Odwiedzający nas goście potrzebowali jednak odpowiedniego narzędzia, dzięki któremu będą mogli zaplanować swój pobyt w Małopolsce, a także znajdą wszystkie niezbędne informacje na temat naszego województwa. Począwszy od hoteli, atrakcji turystycznych, po ścieżki rowerowe czy informacje na temat aktualnych wydarzeń odbywających się w regionie, teraz wszystko, co istotne znajdą w aplikacji i na portalu turystycznym visitmalopolska.pl – mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

VisitMałopolska to nowoczesna, bezpłatna aplikacja działająca w systemach operacyjnych Android, Windows oraz iOS. Dzięki niej zarówno turyści, jak i miejscowi mogą m.in. na bieżąco śledzić informacje o nadchodzących wydarzeniach czy ciekawych miejscach w regionie, w tym w powiecie tarnowskim. Aby zainstalować aplikację na swoim urządzeniu wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google, Windows lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „VisitMałopolska”, a następnie zainstalować. 

Wakacje to idealna okazja, by przetestować nową aplikację, która z pewnością pomoże w podróżowaniu po naszym regionie, będzie też miejscem do szukania inspiracji i odkrywania tajemnic naszej pięknej Małopolski – dodał wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Aplikacja mobilna VisitMałopolska, a także portal visitmalopolska.pl, oferują kilka bloków tematycznych – od wydarzeń, które aktualnie się odbywają, po planer podróży. Wśród nich są:

 • aktualności – prezentujące najświeższe informacje o tym, co dzieje się w regionie,
 • wydarzenia – informacje na temat aktualnych wydarzeń, zaczynając od wystaw i koncertów, a kończąc na spotkaniach naukowych,
 • miejsca – atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca warte odwiedzenia (możemy je filtrować po wybranych parametrach),
 • trasy turystyczne – proponowane trasy na kilkugodzinne bądź całodzienne wycieczki,
 • moduły tematyczne – opisy miejsc związanych z wybranymi tematami np. góry, rower,
 • ulubione – zgromadzimy tu miejsca, które szczególnie nas interesują, do których chcemy szybko wrócić,
 • mapa – z kilkoma rodzajami podkładów i możliwością wyszukiwania miejsc,
 • planer podróży – umożliwiający ułożenie własnego planu zwiedzania w oparciu o najbardziej interesujące punkty,
 • wirtualny asystent – który podpowie gdzie warto pojechać w oparciu o preferencje użytkownika,
 • pocztówka – za pomocą, której prześlemy pozdrowienia do znajomych i rodziny z wybranym zdjęciem z Małopolski,
 • rozmówki – umożliwiające szybki dostęp do podstawowych zwrotów potrzebnych podczas podróży i ich tłumaczeń w 8 językach,
 • gry terenowe – dzięki którym można zwiedzać i bawić się jednocześnie zdobywając nagrody,
 • numery alarmowe – które ułatwią szybki kontakt, w razie wypadku.

Zarówno portal, jak i aplikacja funkcjonują w 8 wersjach językowych.

Małopolska to region o dużym potencjale turystycznym. Rocznie przyciąga rzesze turystów. W 2018 r. Małopolskę odwiedziło aż 16,7 mln osób, pozostawiając w regionie ponad 14 mld zł. 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A