Kolejne zmiany na stanowiskach w Wyższym Seminarium Duchownym. Ks. dr Jacek Soprych rektorem
access_time 2019-07-11 11:08:00
Po przeprowadzonych w ostatnim czasie konsultacjach, biskup diecezjalny Andrzej Jeż dokonał kolejnych zmian na stanowiskach w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Wczoraj, 10 lipca mianował ks. dra Jacka Soprycha rektorem WSD, ks. dra Pawła Bogaczyka prorektorem, a ks. mgr. lic. Pawła Lisa prefektem.

Ks. dr Jacek Soprych urodził się 6 marca 1983 roku, pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w  Pilźnie. Po maturze wstąpił do WSD w Tarnowie i w 2008 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Wiktora Skworca. Na pierwszą parafię został posłany do Grybowa.

W 2011 r. ówczesny ordynariusz tarnowski skierował go na studia z historii na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po uzyskaniu stopnia doktora rozpoczął wykłady z historii Kościoła w seminarium i na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Jednocześnie pracował we wspólnocie parafii św. Maksymiliana w Tarnowie jako pomoc duszpasterska.

Od roku formacyjnego 2018 pełnił funkcję prefekta WSD w Tarnowie. Ks. Soprych jest też kapelanem Sybiraków, członkiem synodalnej Komisji Dziedzictwa Diecezji Tarnowskiej, Diecezjalnej Komisji ds. Pamięci i Kultu Świętych oraz komisji historycznej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A