Lewica zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmu
access_time 2019-08-22 12:49:00
Lewica zaprezentowała swoich liderów, którzy będą walczyć o mandat poselski z okręgu tarnowskiego. Konferencja z ich udziałem odbyła się dziś w Parku Strzeleckim przy mauzoleum gen. Józefa Bema. Tarnowska Lewica liczy, że podczas jesiennych wyborów uda się jej wywalczyć przynajmniej jeden mandat.

Jak informują działacze, głównymi tematami w wyborach parlamentarnych dla lewicy mają być służba zdrowia, mieszkalnictwo, ochrona środowiska, oświata i świeckość państwa. 

Listę otwiera Jacek Jabłoński, działacz społeczny i przedsiębiorca, lider Wiosny w tarnowskim okręgu. Z numerem dwa wystartuje Jerzy Woźniak, reprezentujący środowisko SLD, lekarz medycyny i animator społeczny. Trzecia na liście jest Monika Wąż z partii Razem, działaczka społeczna i rolniczka z powiatu dąbrowskiego. 

- Lewica jest w Polsce konieczna. Dziś w szranki wyborcze stają trzy partie, ale już zjednoczone,  bez szyldów partyjnych. Będziemy prezentowali program, który rozwiąże wiele problemów społecznych - mówił Jacek Jabłoński. Jerzy Woźniak przypomniał o sytuacji w polskiej służbie zdrowia i zbyt długim oczekiwaniu pacjentów w kolejkach: - Jako lekarz i organizator Zakładu Medycyny w Zakliczynie widzę wiele rzeczy, z którymi muszą borykać się dziś zarówno pacjenci jak i lekarze. Czas na zmiany w tej kwestii i Lewica jest w stanie tych zmian dokonać – przekonywał Woźniak. Z kolei według Moniki Wąż najważniejszą kwestią do rozwiązania w nadchodzącej kadencji Sejmu jest problem wykluczenia ludzi młodych pochodzących z obszarów wiejskich.

Na liście znajdą się również m.in. Przemysław Węgrzyn – reprezentujący środowiska osób niepełnosprawnych, dr Agnieszka Sienicka, nauczycielka z powiatu tarnowskiego oraz dr Renata Niziołek – wykładowca akademicki z Wieliczki. Pełne listy Lewica zamierza ogłosić w najbliższym czasie, natomiast program zaprezentuje w sobotę na konwencji w Warszawie.

Zdjęcie Sejmu - źródło Wikipedia.org

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A