Nie będzie plaży nad Wątokiem. Jest za droga
access_time 2019-08-22 15:45:00
Wszystko wskazuje na to, że Miejskiej Plaży nad Wątokiem nie będzie. Właśnie został unieważniony drugi przetarg na inwestycję. Najniższa oferta jest prawie trzykrotnie większa niż kwota zarezerwowana w Budżecie Obywatelskim.

Jak nam powiedział Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa, ostateczną decyzję oczywiście podejmie prezydent, jednak najprawdopodobniej plaży nad Wątokiem nie będzie.- Wszystko wskazuje na to że przy tak dużej różnicy w kwocie ofert w stosunku do zaplanowanej na to zadanie w budżecie, nie ma możliwości jego realizacji.- mówi Rafał Nakielny.

Przypomnijmy, plaża nad Wątokiem przy ulicy Południowej to jeden z pięciu zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego, na który mieszkańcy Tarnowa głosowali w 2017 roku. Pomysł zebrał 450 głosów. Inwestycja powinna być już gotowa rok temu, jednak na przeszkodzie stanęły między innymi przeciągające się uzgodnienia z państwową spółką Wody Polskie, która odpowiada za krajową gospodarkę wodną i zarządza państwowymi terenami położonymi nad rzekami. Miasto czekało na odpowiedź spółki blisko rok, a po zakończeniu formalności musiało przygotować nowy projekt spełniający wymogi spółki, bo Wody Polskie nie zgodziły się na budowę brodzika dla dzieci. W zakończonym wczoraj przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji. Podobnie jak w pierwszym przetargu, finansowe oczekiwania oferentów skrajnie rozminęły się z możliwościami miejskiego budżetu. Urzędnicy chcieli przeznaczyć na zadanie blisko 450 tysięcy złotych, tymczasem najniższa spośród ofert opiewa na kwotę ponad 1,3 mln zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A