Dożynki wojewódzkie w Zakliczynie z Golec uOrkiestra
access_time 2019-08-29 03:42:00
Koncert zespołu Golec uOrkiestra to jedna z atrakcji dożynek województwa małopolskiego, które w najbliższą niedzielę - 1 września odbędą się w Zakliczynie. Swój udział potwierdziło 30 grup wieńcowych z Małopolski wschodniej.

W tym roku samorząd województwa małopolskiego postanowił, że dożynki wojewódzkie odbędą się w dwóch miejscach. Dla Małopolski zachodniej zorganizowane zostały 25 sierpnia w Ryczowie w gminie Spytkowice, a dla Małopolski wschodniej zaplanowane zostały na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Kamieniec” w Zakliczynie właśnie w najbliższą niedzielę.

- Chcemy, aby w tegorocznym święcie plonów mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Małopolski. Dlatego w ubiegłą niedzielę spotkaliśmy się w Ryczowie, a już 1 września będziemy świętować w Zakliczynie - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 mszą św. polową, pod przewodnictwem bp tarnowskiego Andrzeja Jeża. Następnie w obrzędzie dożynkowym weźmie udział niemal 30 grup wieńcowych z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego oraz krakowskiego.

Wieńce ocenione zostaną w dwóch kategoriach – tradycyjnego i nowoczesnego. Zwycięskie reprezentować będą Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Podczas dożynek w Zakliczynie ogłoszone zostaną wyniki na najlepszego sołtysa Małopolski w 2019 roku. Imprezę zakończą występy zespołów artystycznych.

O godz. 19 zaprezentuje się kabaret PAKA, a o godz. 20 na scenie pojawi się zespół Golec uOrkiestra.

- Chcemy łączyć bogatą tradycję, piękne obrzędy ludowe i religijne z nowoczesnością i innowacyjnością. Dlatego dobrym miejscem na zorganizowanie takiego wydarzenia jest zakliczyńska gmina, gdzie jest ogromne przywiązanie do ważnych dla nas wszystkich wartości, do historii i patriotyzmu, a jednocześnie następuje dynamiczny rozwój w oparciu o nowoczesne rozwiązania i nowe technologie. Serdecznie zapraszam do Zakliczyna, gdzie przeszłość spotka się z przyszłością – mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego.

Organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji. Będzie sporo stoisk regionalnych, a na zakliczyńskim Rynku obecny będzie lunapark.

Imprezę poprowadzą w duecie Anna Pieczarka z zarządu województwa oraz burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A