Narodowe Czytanie Brunona Schulza
access_time 2019-09-04 06:07:00
7 września już po raz ósmy odbędzie się, zapoczątkowana w 2012 roku, ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie”. Na tegoroczną edycję wybrano osiem wybitnych nowel należących do kanonu polskiej literatury, w tym utwory Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Henryka Sienkiewicza, Henryka Rzewuskiego, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego i Brunona Schulza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie od początku uczestniczy w tej chwalebnej akcji czytelniczej, będącej okazją do przypomnienia klasycznych dzieł naszej literatury. W sobotę, 7 września, o godz. 14.00 organizatorzy "czytania" zapraszają na „zielony dach” tarnowskiego teatru miłośników prozy Brunona Schulza. Tam fragmenty „Sanatorium pod Klepsydrą” przedstawią aktorzy: Monika Wenta i Tomasz Wiśniewski, a także uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz zaproszeni goście. Oniryczną i pełną subtelnej poetyki prozę Mistrza z Drohobycza uzupełni i wzbogaci muzyka w wykonaniu wirtuozerskiego duetu akordeonistów: Wiesława Ochwata i Macieja Zimki.

W przededniu tj. 6 września odbędzie się Narodowe Czytanie dla Szkół – impreza towarzysząca, na którą biblioteka zaprasza głównie młodzież ze starszych klas szkół podstawowych. Ten dzień poświęcony zostanie klasycznym lekturom szkolnym: “Katarynce” Bolesława Prusa i “Sachem” Henryka Sienkiewicza, które czytać będą aktorzy „Solskiego”: Piotr Hudziak i Mariusz Szaforz.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A