Święto muzyki gospel w CSM
access_time 2019-09-05 03:55:00
Koncert zwieńczający dwudniowe warsztaty wokalne w ramach "Tarnów Gospel Day" pod kierunkiem znakomitego instruktora muzyki gospel, charyzmatycznego wokalisty i dyrygenta Collina Williams`a z udziałem Chóru "The Celebration Choir" odbędzie się w niedzielę 22 września o godz. 16.00 w Centrum Sztuki Mościce

„Tarnów Gospel Day” to wyjątkowe warsztaty wokalne dla Tarnowskiego Chóru GOS.PL. Tegoroczną edycję poprowadzi jeden z najbardziej znanych dyrygentów i instruktorów gospel w Wielkiej Brytanii - wokalista Colin Williams. W ciągu dwóch dni intensywnych prób chórzyści będą pracować nad nowym repertuarem, który usłyszymy na koncercie finałowym zwieńczającym warsztaty. 

Gościem specjalnym będzie The Celebration Choir - trzydziestoosobowy brytyjski chór, którego założycielem i liderem jest Colin Williams. Artyści wystąpią razem z chórem GOS.PL, towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny złożony z tarnowskich oraz brytyjskich muzyków. Obecność tak wielu artystów to niepowtarzalna szansa uczestnictwa w spotkaniu dwóch muzycznych światów i artystycznych charakterów. Będzie mnóstwo energii, tańca i radości. 

Tarnowski Chór Gos.pl
To jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, czyli muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku dzięki inicjatywie Bartłomieja Szułakiewicza, Moniki i Tomasza Steców oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Dziś GOS.PL  jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Bartłomiej Szułakiewicz, chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona. Opiekunem duchowym jest ks. Andrzej Augustyn, rektor Kościoła Akademickiego pw. św. Józefa w Tarnowie. Na przestrzeni lat chór wykonał dziesiątki koncertów, głównie na terenie Małopolski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków zespołu i słuchaczy. Z radością wspiera także rozmaite akcje charytatywne, działając na rzecz tych, którym muzyka gospel może nieść prawdziwie Dobrą Nowinę. Jest zdobywcą wielu nagród, które podkreślają jego wielowymiarową działalność i stale rosnący poziom artystyczny m.in. „Dukata Tarnowskiego”, Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, wyróżnienia „Anioł Ciepła” przyznawanej przez tarnowski magistrat działający na rzecz potrzebujących i rozsławiający Tarnów, Medalu Samorządu Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” za działalność na rzecz Małopolski oraz Nagrody im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich.  W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę „TEN”, a w lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem GOS.PL powstało stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.
 
Colin Williams

Brytyjski wokalista, aranżer i dyrygent. Obdarzony wybitnym słuchem, niepowtarzalną barwą, charyzmą i niezwykłą energią na scenie. Śpiewa od 3 roku życia, a dyryguje chórami odkąd skończył 18 lat. Jako wokalista współpracował z takimi artystami jak m.in.: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, Deronda K. Lewis, Gabi Gąsior, Holy Noiz, Adam Kosewski, The Tokyo Mass Choir. Pracował przy projektach telewizyjnych dla BBC: BBC Songs of Praise oraz BBC Radio Gospel Train.  Wielokrotnie zapraszany do Polski przy okazji weekendowych warsztatów gospel.

The Celebration Choir 
Chór gospel działający na północy Wielkiej Brytanii pod przewodnictwem wokalisty i dyrygenta Colina Williamsa. Powstał w 2014 roku, tworzą go utalentowani wokaliści z regionu Yorkshire. Chór koncertuje i uświetnia wiele wydarzeń i festiwali m.in.: Leeds Caribbean Festival, NTCOG Leeds Gospel Celebrations, NTCOG Bradford Gospel Celebrations.   
 
Centrum Sztuki Mościce
22 września 2019 r. godz. 16.00 Sala widowiskowa
Cena biletu: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A