Miasto kupiło defibrylator. Będzie dostępny w kościele Miłosierdzia Bożego przy Klikowskiej
access_time 2019-10-18 03:04:00
Miasto zakupiło kolejny defibrylator AED. Sprzęt ratujący życie jest dostępny w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej.

Defibrylator marki Philips kosztował ponad 8 tys. złotych. To urządzenie oddziałujące na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiednio dużej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej pracy.

Obecnie w mieście dostępnych jest kilkanaście defibrylatorów. Zlokalizowane są w różnych częściach Tarnowa – na terenie galerii handlowych, na poszczególnych zajezdniach MPK, w Parku Wodnym przy ul. Piłsudskiego. Od roku takim przenośnym sprzętem dysponuje również Straż Miejska. Najnowszy zakup także został sfinansowany przez miejskich strażników, a następnie przekazany parafii na Piaskówce. – Defibrylator będzie dostępny w samym kościele. Planujemy zorganizować przeszkolenie dla kilku osób, które będą potrafiły obsługiwać ten sprzęt. Szkolenie poprowadzą strażacy lub pracownicy pogotowia – wyjaśnia ks. Czesław Haus, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A