Matka porzuciła w tarnowskim Pogotowiu Opiekuńczym czwórkę dzieci! Kto zaopiekuje się chłopcami?
access_time 2020-01-27 13:12:00
Do tarnowskiego Pogotowia Opiekuńczego 25 - letnia matka przyprowadziła czwórkę chłopców, informując personel, że nie może się już dłużej nimi zajmować. Pilnie poszukiwana jest rodzina zastępcza, która zapewni dzieciom prawdziwy dom.

Najmłodsze z dzieci ma niewiele ponad rok, najstarsze niespełna sześć lat. Gdy chłopcy trafili do pogotowia byli przestraszeni, zaniedbani, wymagający pomocy lekarskiej. Kilka dni musieli spędzić w szpitalu z powodu rozległego świerzbu. Teraz już doszli do siebie, są bardzo żywi, lgną do ludzi, mają doskonały kontakt z opiekunami, których serca od razu podbili.

Problem w tym, że Pogotowie Opiekuńcze to ośrodek, w którym przebywają dzieci i młodzież od dziesiątego do osiemnastego roku życia często sprawiający problemy wychowawcze, niektórzy mają też za sobą konflikty z prawem. Nie jest to więc miejsce dla pozostawionych przez matkę chłopców, dlatego miasto szuka dla nich rodziny zastępczej. 

W Tarnowie funkcjonuje siedemdziesiąt rodzin zastępczych różnego typu,w których wychowywanych jest w sumie dziewięćdziesiąt troje dzieci – to cztery zawodowe rodziny zastępcze, w których jest 14 dzieci, 38 rodzin spokrewnionych, w których wychowuje się 43 dzieci, 28 rodzin zastępczych niezawodowych, sprawujących opieką nad 36 dziećmi. Niestety w istniejących pieczach zastępczych nie ma więcej miejsc, a nowe nie powstają. Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa zrealizował krótki klip informujący o losie chłopców oddanych przez matkę pod opiekę miasta, który jest równocześnie apelem o tworzenie w mieście rodzin zastępczych. Urzędnicy mają nadzieję, że jego jak najszersze rozpowszechnienie różnymi sposobami spowoduje, że znajdą się chętni.

- Apeluję o stworzenie zastępczej rodziny dla tych dzieci, o stworzenie im domu, normalnego dzieciństwa, o danie im choćby namiastki rodzicielskiej miłości. Takie dzieci, porzucone przez swoich naturalnych rodziców, często trafiają po opiekę miasta. Chcemy im znaleźć domy, ale rodzin zastępczych nie przybywa. Może ktoś z was taką rodzinę stworzy? – mówi prezydent Roman Ciepiela.

Klip został wyprodukowany w dwóch wersjach – krótszej i dłużej. 

Źródło UMT

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A