Niedziela z "Brzydalem". Wygraj bilety do teatru!
access_time 2020-01-31 07:58:00
W najbliższą niedzielę Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie proponuje sarkastyczną groteskę "Brzydal" o medialnej manipulacji, jakiej jesteśmy poddawani niemal na każdym kroku. Mamy dla was pięć podwójnych zaproszeń na spektakl o godz. 17.

Masz za duży nos? A może Twoje usta nie są wystarczająco pełne? Czyżby odstawały Ci uszy? Leciutko, ale jednak? Coś pojawiło się na Twoich udach... Cellulitis? Niemożliwe! Jesteś za gruba, za niski, zbyt blond lub za mało sexi? Chciałbyś, żeby Twoja twarz była sfotoszopowaną twarzą z okładki i żeby wszyscy w końcu Cię pokochali? Masz dwa wyjścia: zacznij oszczędzać na operację plastyczną albo przyjdź do teatru i zrewiduj swoje poglądy.

W sztuce Mariusa von Mayenburga, jednego z najważniejszych dramatopisarzy niemieckojęzycznych, spotykamy Lettego- tytułowego Brzydala. Czy Lette jest brzydki? A może ktoś mu to wmawia? Jego żona, szef, asystent, chirurg, bogata starsza dama, którą spotyka po drodze? Jak zmieni się bohater, któremu w szczytowym punkcie kariery kilkoro życzliwych powiedziało, że nie pasuje do ogólnie przyjętego wzorca człowieka fizycznie idealnego? Czego pragnie Lette, czego brakuje mu w życiu, że postanawia zmienić swoją twarz?

„Brzydal” jest historią pełną ironii, obnażającą cynizm relacji między ludźmi i manipulacji medialnej. W interpretacji Łukasza Fijała, Lette staje się ofiarą opinii społecznej, ale też własnej psychologicznej autosugestii. Brzydal to człowiek utkany z opinii świata zewnętrznego, stworzony na wzór reklam, zdjęć i idealnych wizerunków, którymi jest otoczony. Mayenburg prowadzi opowieść w charakterystyczny dla siebie sposób- jego język jest groteskowy, momentami brutalny i nieprzyzwoicie śmieszny.

Jak skończy się przygoda Lettego i jego nowego wizerunku?

Przygotuj się. Spójrz w lustro. Użyj fluidu, zamaskuj niedoskonałości cery, ubierz wyszczuplającą sukienkę i wysmuklający garnitur. I przyjdź do teatru, aby się przekonać.

Autor: Marius von Mayenburg
Tłumacz: Michał Ratyński
Reżyseria: Łukasz Fijał
Obsada: Ireneusz Pastuszak, Ewa Sąsiadek, Aleksander Fiałek, Tomasz Piasecki.

Niedziela, 2 lutego, godz. 17, Scena Duża

 

UWAGA KONKURS!

Mamy dla was pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 17. Zgłaszajcie się w komentarzach pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Jeśli nie macie Facebooka, zgłoszenia wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu przesyłajcie na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl.

Macie czas do soboty 1 lutego, do godziny 11.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A