Pani Marcjanna - kolejna stulatka w Tarnowie
access_time 2020-02-06 03:22:00
Mamy w Tarnowie kolejną stulatkę. Pani Marcjanna Obrzut urodziła się 5 lutego 1920 roku i wczoraj obchodziła wyjątkowy jubileusz.

Marcjanna Obrzut urodziła się w miejscowości Piaski Drużków. Była dwukrotnie mężatką, pierwszy mąż zginął na wojnie. W czasie wojny została wywieziona  na roboty przymusowe do Niemiec. W 1951 roku wyszła powtórnie za mąż. Jej drugi mąż był inżynierem.

Początkowo wykonywała zawód krawcowej, ale po wojnie nadal się szkoliła. Była brygadzistką w komórce kontroli jakości technicznej silników w Zakładach Silników Elektrycznych w Tarnowie. Z tym przedsiębiorstwem związana była aż do emerytury.

Jak wspomina rodzina, jubilatkę zawsze cechowały optymizm, pogoda ducha oraz pozytywne nastawienie do ludzi i świata. Będąc już na emeryturze, utrzymywała częste kontakty towarzyskie z koleżankami. Najchętniej chodziły do kawiarni.

Stulatka urodziny świętowała w rodzinnym gronie. Wychowała pięcioro dzieci, doczekała się 11 wnuków i tylu samo prawnuków. Nie zabrakło licznych życzeń i tortu. Gratulacje w imieniu prezydenta miasta złożyła Beata Idziniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie.

Fot. P. Topolski, źródło UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A