Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Zakliczyna
access_time 2020-02-09 12:46:00
W najbliższą środę, 12 lutego, do Zakliczyna przyjedzie prezydent Andrzej Duda. W sali im. Spytka Jordana w Ratuszu, odbierze tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. Tytuł nadawany jest przez radnych od 1997 roku.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Zakliczynie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się o godzinie 15.30. Głowę państwa oraz zaproszonych gości powitają burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Moj.

Najpierw wygłoszona zostanie laudacja na cześć prezydenta Polski, a następnie odczytana uchwała o nadaniu Andrzejowi Dudzie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. - W jej uzasadnieniu zawarto, że jego prezydentura charakteryzuje się otwartością, obecnością i aktywnością. - tłumaczy burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak - Podnosi godność narodową. Obecny prezydent pamięta o prawdziwych narodowych bohaterach i broni polskich interesów. Nie ukrywa swojego sentymentu do ziemi zakliczyńskiej i twierdzi, że czuje się tu jak u siebie w domu. Podkreślono również, że nie bez znaczenia jest fakt, iż Zakliczyn jest miastem świętego Jana Pawła II, a to właśnie Andrzej Duda swoim przykładem, swoją postawą realizuje testament naszego papieża.

Po ceremonii wręczenia honorowego obywatelstwa, w sali im. Spytka Jordana, upamiętniającej założyciela Zakliczyna, planowane jest wystąpienie prezydenta. O godz. 16.15 rozpocznie się natomiast spotkanie z mieszkańcami na rynku. Będzie tam również ustawiony telebim z transmisją wcześniejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej.

Służby będą wpuszczać do wydzielonej strefy przed ratuszem od godziny 14 dwoma wejściami – od strony urzędu miejskiego oraz od strony Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości.

Fot. M. Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A