Lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala zakażeni. Kolejne oddziały zamknięte
access_time 2020-03-30 10:31:00
Koronawirus uderzył w personel Szpitala Powiatowego w Brzesku. W związku z tym w trybie pilnym zamknięto kolejne oddziały lecznicy.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych czterech mieszkańców powiatu brzeskiego (jedna starsza kobieta, dwie kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku). Są to osoby z personelu powiatowego szpitala w Brzesku. Źródłem zarażenia miał być mężczyzna, który wrócił z zagranicy i - pomimo obowiązującego w szpitalu zakazu odwiedzin - przyszedł do ojca przebywającego na chirurgii. Wersję tę sprawdza brzeski sanepid.

Przypomnijmy, że starszy pacjent z chirurgii był pierwszą osobą ze szpitala, u której badania potwierdziły obecność wirusa. Wynik testów szpital otrzymał w piątek. Wtedy też dyrekcja podjęła decyzję o zamknięciu oddziału chirurgii. W niedzielę dodatkowo zawieszono działalność oddziału anestezjologii i intensywnej terapii oraz działalność bloku operacyjnego. Ograniczona została również działalność ośrodka zdrowia w Jadownikach, którego personel poddany został kwarantannie. W związku z tym od dziś (poniedziałek, 30 marca), w ośrodku będą udzielane tylko teleporady, a pacjenci wymagający badania lekarskiego będą przyjmowani w poradni POZ Brzesko.

Fot. Archiwum SP ZOZ w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A