Roman Ciepiela apeluje o przełożenie wyborów prezydenckich. Zapowiada też poważne zmiany w budżecie miejskim
access_time 2020-03-31 04:15:00
Z powodu epidemii koronawirusa opozycja domaga się przełożenia terminu planowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Głos w sprawie zabrał też prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

- Apeluję do koalicji rządzącej i do opozycji. Potrzebujemy pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Potrzebujemy wsparcia dla przedsiębiorców i samorządów organizujących życie na poziomie lokalnym. Nie chcemy dyskusji o wyborach i nie chcemy wyborów w maju br. Pogódźcie się w sprawie nowego terminu, już po ustaniu epidemii w Polsce. Oczekujemy zgodnych decyzji ratujących nasz byt. Teraz jest czas na współpracę, a nie na rywalizację wyborczą. - napisał Roman Ciepiela.

O współpracę zaapelował również na poziomie lokalnym. Zwrócił się do radnych, by interesy partyjne zostawili za drzwiami, bo wkrótce staną przed koniecznością podjęcia trudnych decyzji dotyczących zmian w budżecie miejskim. - W Tarnowie niedługo będziemy podejmować poważne decyzje dotyczące zmiany priorytetów budżetowych na najbliższe miesiące i lata. Zwracam się do radnych Rady Miejskiej o zmianę formuły działania. W miejsce klubów związanych z komitetami wyborczymi proponuję jeden symboliczny klub pn. TARNÓW. Nie oznacza to rezygnacji z różnicy zdań. Oznacza to jednoznaczną wolę współpracy dla dobrej przyszłości mieszkańców Tarnowa. W obliczu zagrożenia działajmy ponad podziałami. - kończy apel prezydent Ciepiela.

Fot. Archiwum UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A