Rowery miejskie zakazane, ale można korzystać z hulajnóg i skuterów
access_time 2020-04-04 04:24:00
We wtorek rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z panującą epidemią. Jednym z nich jest zakaz korzystania z miejskich rowerów. Wciąż można jednak korzystać z hulajnóg i skuterów, bo nie wymieniono ich w rozporządzeniu.

Na rowery założone zostały blokady wynajmów – na razie do 11 kwietnia. Jak tłumaczy Zarząd Dróg i Komunikacji, zablokowane zostały jedynie pojazdy. Systemy działają w pozostałym zakresie, co oznacza, że użytkownicy mają możliwość dokonywania rozliczeń, czy składania ewentualnych reklamacji.

W rozporządzeniu ministra nie wpisano natomiast hulajnóg i skuterów, dlatego wciąż można z nich korzystać. Są dostępne pojedynczo, w różnych punktach miasta. Bezpłatnie mogą z nich korzystać osoby wykonujące zawody medyczne. To wyraz uznania od firmy, która jest właścicielem pojazdów. 3 kwietnia uruchomiła ona akcję blinkeeforheroes.

- Bohaterowie kwarantanny to przede wszystkim medycy, którzy przez ostatnie tygodnie ryzykują własne życie dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. Dlatego chcemy im pomóc, okazać naszą wdzięczność za pracę, którą wykonują – mówią przedstawiciele firmy, podkreślając, że pojazdy są dezynfekowane kilka razy dziennie, a dodatkowo – w kufrach skuterów znajdują jednorazowe czepki ochronne.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A