W Tarnowie uruchomiono darmowy hotel dla medyków. Będą mieli gdzie odpocząć pomiędzy dyżurami
access_time 2020-04-05 11:21:00
50 osób może skorzystać z hotelu dla medyków, który został uruchomiony dla kadry dwóch tarnowskich szpitali i pogotowia ratunkowego w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze".

Miasto oddało do dyspozycji służbom medycznym Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" przy ul. Sanguszków 28 a. Personel będzie mógł tam nieodpłatnie odpocząć między kolejnymi dyżurami w szpitalu. Hotel dysponuje 50 miejscami noclegowymi w pokojach dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz zapleczem gastronomicznym. Budynek położony jest w spokojnej okolicy, w otoczeniu parku, co daje możliwość odpoczynku i regeneracji. Obiekt uzyskał pozytywną opinię służb sanitarnych.

- Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym pracownikom tarnowskich szpitali oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego oferujemy możliwość odpoczynku i regeneracji sił. Nie wszyscy pracownicy służb medycznych chcą wracać do własnych domów i rodzin po dyżurach, podczas których narażeni są na kontakty z potencjalnymi nosicielami koronawirusa. To jest oferta dla nich: nocleg, wyżywienie i odpoczynek poza środowiskiem domowym - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przyjęcia następować będą na podstawie informacji mailowej od dyrekcji instytucji ochrony zdrowia, zawierającej personalia osób chętnych do skorzystania z hotelu oraz planowany czas pobytu. Każdorazowo wykaz taki należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: zaz@zaz.tarnow.pl oraz w.ziolko@umt.tarnow.pl. Szczegółowych informacji dot. korzystania z hotelu udziela Agnieszka Hulska, dyrektor ZAZ „Słoneczne Wzgórze”, pod nr. telefonu 14 688 00 50 lub 664 518 842. Dodatkowe informacje uzyskać można także w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej UMT - Witold Ziółko, tel. 14 688 28 17 lub 888 761 919.

Fot. Archiwum hotelu "Słoneczne Wzgórze"

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A