Zmarł młody kapłan z Tarnowa, pracownik kurii i współtwórca portalu diecezji tarnowskiej
access_time 2020-05-06 03:12:00
Nie żyje ks. Mateusz Szyszka, pracownik kancelarii kurii i współtwórca portalu Diecezji Tarnowskiej. Duchowny zmarł 4 maja w wieku 35 lat po długiej chorobie.

Jak poinformował ks. Łukasz Niepsuj, Msza święta w jego intencji będzie sprawowana w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie, w czwartek 7 maja o godz. 18. Zmarły pochodził z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza W Tarnowie i tam też w piątek, 8 maja o godz. 13.30 będzie celebrowana Msza św. pogrzebowa, po której odbędzie się pochówek na cmentarzu w Mościcach.

Ks. Mateusz Szyszka urodził się 20 lutego 1985 roku w Tarnowie. Po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 29 maja 2010 roku, w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Muszynie (od 1 września 2010 roku). Od 2012 roku był pracownikiem Kancelarii Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz współtworzył portal Diecezji Tarnowskiej. Ponadto od 2014 roku należał do Zespołu Redakcyjnego Pisma Urzędowego Diecezji Tarnowskiej „Currenda”, a od 2018 roku był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.  

- Ks. Mateusz był długoletnim członkiem redakcji Portalu Diecezji Tarnowskiej. Swoją wiedzą i umiejętnościami wspierał tworzenie zasobów Portalu, był głównym pomysłodawcą nowego loga. Profesjonalny, kreatywny, wnikliwie obserwujący rzeczywistość. Mimo swojej choroby pogodny i uśmiechnięty. Wierzyliśmy, że zwycięży chorobę i do nas wróci z nowym zapałem i pomysłami. Teraz wiemy już, że inna była wola Boża.- żegnają zmarłego księdza koledzy i koleżanki z portalu.

Fot. Ks. M. Kostrzewa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A