Od lipca kolejne drastyczne podwyżki za wynajem obiektów sportowych. Droższe będzie także pływanie
access_time 2020-06-18 11:13:00
Nawet o kilkaset procent wzrosną ceny za korzystanie z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nowe cenniki mają obowiązywać od lipca.

Podczas środowego posiedzenia Komisji Sportu, szefostwo TOSiR-u poinformowało o wprowadzeniu nowego cennika opłat za wynajem miejskich obiektów sportowych. Ceny, jak na tarnowskie warunki sięgną niemalże absurdu. Droższe będzie m.in. korzystanie z krytych pływalni (cena za godzinę wzrośnie o 7 zł i od lipca wyniesie 20 zł) i wynajem obiektów dla stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie miasta. Przykładowo za wynajęcie boiska ze sztuczną nawierzchnią, które obecnie kosztuje 50 zł /h + ewentualna dopłata za oświetlenie 24 zł, od lipca trzeba będzie zapłacić 80 zł. Natomiast włączenie sztucznego oświetlenia to już koszt 150 zł za godzinę w przypadku częściowego oświetlenia i 300 zł w przypadku pełnego oświetlenia.

- Dokąd zmierza tarnowski sport? Raczej donikąd. Potwierdziła to dzisiejsza Komisja Sportu i informacja o kolejnych znaczących podwyżkach zaproponowanych przez TOSIR. Podwyżka bolesna szczególnie, gdyż dotyka bliskie nam podmioty prowadzące zajęcia z tarnowskimi dzieciakami. Przypomnę tylko, że to drugą podwyżka w tym roku, a ceny w ciągu kilku miesięcy na niektórych obiektach wzrosły o kilkaset procent np: z 20 na 80 lub z 35 na 100 złotych/godz). Spore podwyżki dotyczą też tarnowskich basenów. Komisja wyraziła zdecydowany sprzeciw dla tego typu działań. Dla kilku klubów może oznaczać to koniec działalności. Bezzasadne w takich okolicznościach wydaje się promowanie naszego miasta hasłem "Tarnów wspiera sport", chyba że dokonamy małej korekty i po słowie Tarnów dodamy słowo "nie", modyfikując jednocześnie słowo sport(u) - napisał na swoim profilu radny Piotr Górnikiewicz.

Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora TOSiR- u przekonuje, że podniesienie opłat było nieuniknione. Konieczność podwyżek tłumaczy rosnącymi kosztami wynagrodzenia pracowników, cenami za media i usługi.

- Podwyżki podyktowane są wzrostem zakupu energii elektrycznej, cieplnej, wzrostem kosztu zakupów mediów potrzebnych przy eksploatacji obiektów, utrzymaniem boisk trawiastych, koszeniem, podlewaniem. Poza tym wzrosły też koszty osobowe, bo podniesiono płacę minimalną - mówi Arkadiusz Marszałek.

Nowy cennik ma obowiązywać od lipca. Dostępny jest na stronie https://www.tosir.com.pl/

Fot. P. Topolski

Komentarze...