Prezydent Andrzej Duda w Wierzchosławicach: Komisja Europejska proponuje nam ponad 170 mld euro!
access_time 2020-06-22 21:06:00
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda przyjechał do Wierzchosławic. Na wspólnej konferencji prasowej z Januszem Wojciechowskim, przekazał że w ramach nowego unijnego budżetu Polska ma otrzymać ponad 170 mld euro. Podkreślił, że kwota jest wyższa niż dotacje otrzymane z budżetu unijnego w ciągu ostatnich 15 lat.

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda, Komisja Europejska proponuje, by cały budżet dla Polski w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027 wyniósł ponad 170 mld euro. - To jest fenomenalna propozycja, bo przez ostatnie 15 lat to było 164 mld euro, teraz na 7 lat proponują nam ponad 170 mld euro, więc to jest więcej niż mieliśmy przez poprzednie piętnaście lat - powiedział Andrzej Duda. Z tej kwoty środki przeznaczone dla polskiego rolnictwa i polskich rolników to 33,5 mld euro. – To przybliża nas do szansy na zbliżenie się do wyrównania do średniego poziomu europejskiego dopłat bezpośrednich - dodał prezydent.

Prezydent Andrzej Duda podpisał również umowę programową z NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której zagwarantował dalsze działania na rzecz zwiększenia ochrony producentów żywności. - Dziękuję za możliwość zawarcia tego porozumienia właśnie tu, w Wierzchosławicach, w miejscu tak bardzo ważnym dla wszystkich ludzi polskiej wsi i dla wszystkich ludzi, dla których sprawy polskiej wsi są istotne i którzy rozumieją jak niezwykle doniosła jest jej rola - mówił Andrzej Duda.

Prezydent przyznał, że nie wszystkie zobowiązania wyborcze z 2015 r. udało mu się zrealizować. - Ale udało się zrealizować te, które uważaliśmy i które uważam za najważniejsze, najistotniejsze, najszerzej zakrojone społecznie i wtedy najczęściej przez przedstawicieli społeczeństwa, z którymi spotkałem się na moich spotkaniach wyborczych były podnoszone. Przede wszystkim zostało zrealizowane jedno. Przede wszystkim został w ogromnym stopniu poprawiony byt polskiej rodziny, zwłaszcza takiej, która wychowuje dzieci, a więc ogromnej części rodzin właśnie żyjących na wsi - mówił prezydent, zwracając uwagę, że to właśnie programy 500 plus, 300 plus, leki 75 plus, 13 emerytura, 13 renta, poprawiły byt polskiej wielodzietnej, wiejskiej rodziny.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A