Wozy gaśnicze dla gmin z najwyższą frekwencją wyborczą. Ruszyła “Bitwa o Wozy”
access_time 2020-06-25 12:21:00
Wojewoda Małopolski zachęca gminy do włączenia się w akcję „Bitwa o wozy”. Gmina mająca do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza w pierwszej turze będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nowy wóz ratowniczo – gaśniczy dla OSP. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

Profrekwencyjną akcję zainicjowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiceminister Maciej Wąsik powiedział że w Polsce jest 16 tys. ochotniczych straży pożarnych, ale tylko ponad 4,5 tys. straży jest w systemie ratowniczo – gaśniczym, oznacza to, że nie są one do końca sprofesjonalizowane.

- OSP to ewenement w skali światowej. Nigdzie na świecie nie ma takiego systemu ochrony bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej i pomocy wzajemnej. To jest ważny element naszego życia społecznego - powiedział wiceminister.

Ta nietypowa akcja ma zachęcić do udziału w wyborach prezydenckich 2020 roku i sprawić, by frekwencja wyborcza była jak najwyższa. Jednocześnie ma to być forma wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w małych gminach.

Fot. MSWiA

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A