W Tarnowie za ponad 4,2 mln zł powstanie fabryka produkująca stolarkę aluminiową
access_time 2020-07-08 04:32:00
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ja firma Aluprim, która za ponad 4,2 mln zł planuje zbudować nowy zakład produkcyjny w Tarnowie.

Jak poinformowała we wtorek Barbara Wityńska-Słącz z KPT, firma Aluprim to przedsiębiorstwo z kilkuletnim doświadczeniem w branży produkcji stolarki aluminiowej, istnieje na polskim rynku od 2015 r. Przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie okna PVC, fasady wentylowane, jak też świadczy usługi z zakresu serwisu stolarki oraz mycia szyb. W Tarnowie firma ma zainwestować także w nowoczesne technologie produkcyjne. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 4 243 345,00 zł.

Wityńska-Słącz podkreśliła, że to siódma decyzja wydana w Tarnowie. Firmy łącznie zadeklarowały poniesienie ponad 68 000 000 złotych nakładów inwestycyjnych. Łącznie Krakowski Park Technologiczny wydał dla firm inwestujących w Tarnowie 33 zezwolenia lub decyzje upoważniające 28 przedsiębiorstw do korzystania ze zwolnień podatkowych.

Fot. Zdj. poglądowe

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A