Rząd dofinansuje remont mostu w Ostrowie
access_time 2020-08-07 15:19:00
Powiat tarnowski otrzymał długo oczekiwaną rządową dotację 4 mln zł na pierwszy etap remontu mostu nad Dunajcem w Ostrowie. Symboliczny czek gwarantujący przyznanie dofinansowania, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazała na ręce władz powiatu posłanka Anna Pieczarka.

Przetarg na pierwszy etap remontu zamkniętej jesienią ubiegłego roku przeprawy w Ostrowie został ogłoszony we wtorek. Prace obejmą rozbiórkę starej konstrukcji, wzmocnienie podpór oraz przełożenie kanalizacji i światłowodu. Otwarcie ofert nastąpi 20 sierpnia.

-Te dni są przełomowe dla realizacji tego niełatwego projektu jakim jest wyremontowanie i ponowne uruchomienie mostu w Ostrowie – powiedział wicestarosta Jacek Hudyma. – Nie tylko otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa na pierwszy etap prac i ogłosiliśmy przetarg, ale także złożyliśmy dokumenty do wojewody o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych na roboty zaplanowane w przyszłym roku. Staramy się o maksymalne dofinansowanie. Chodzi o kwotę około 30 milionów złotych. Mamy również wszystkie zgody i uzgodnienia, aby mogła ruszyć ta inwestycja.

- Premier Mateusz Morawiecki osobiście zainteresował się tą sprawą. Zależy mu na jak najszybszym uruchomieniu tego mostu. Te 4 mln zł to kwota na dziś. W przyszłym roku możliwe jest kolejne dofinansowanie, aby inwestycja została domknięta i w drugiej połowie 2021 roku można było korzystać z przeprawy w Ostrowie – zapewniła Anna Pieczarka.

Władze powiatu tarnowskiego wciąż prowadzą jeszcze rozmowy z Urzędem Marszałkowskim odnośnie wsparcia finansowego pierwszego etapu remontu mostu. W grę wchodzi kwota miliona złotych. Liczą też na wsparcie gminnych samorządów, które najbardziej zainteresowane są szybkim przywróceniem ruchu w tym miejscu.

Według planów pierwszy etap remontu ma się rozpocząć we wrześniu i zakończyć jeszcze w tym roku. Powiat zakłada, że przeprawa będzie gotowa do końca przyszłorocznych wakacji.

Fot. P. Topolski

Komentarze...