Sobiesław Zasada inwestuje w Jasieniu. Zatrudni 30 osób
access_time 2020-08-20 14:23:00
Były kierowca rajdowy, trzykrotny mistrz Europy, przedsiębiorca i jeden z najbogatszych Polaków - Sobiesław Zasada - buduje w Jasieniu Brzeski Park Logistyki. Szacowany koszt rozpoczętej już inwestycji to 40 milionów złotych. W firmie znajdzie zatrudnienie 30 pracowników.

Działająca w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej spółka Zasada Trans Spedition, buduje na terenie byłej cegielni w Jasieniu Brzeski Park Logistyki. Jak informuje brzeski magistrat, prace budowlane nabierają coraz większego rozpędu. Zgodnie z zapewnieniami inwestora, cała zabudowa otoczona zostanie rozległymi przestrzeniami zieleni, znajdujące się w tym miejscu stawy zostaną zachowane w niezmienionym stanie, a mające powstać magazyny będą zasilane fotowoltaicznymi panelami. - Zasada Trans Spedition w swojej codziennej działalności dużą wagę przywiązuje do ekologii. Warto przy okazji wspomnieć, że w brzeskiej siedzibie firmy można na przykład dokonać zakupu samochodu z elektrycznym napędem - mówi burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. 

Brzeski Park Logistyki to już druga inwestycja spółki Sobiesława Zasady w regionie i władze samorządowe przyglądają się jej budowie z satysfakcją. – Wyraźnie zmienia się znaczenie naszej gminy na gospodarczej mapie kraju. Dobry klimat dla inwestowania na naszych terenach potwierdza fakt, iż decydują się na to firmy, które według obiegowej opinii do tej pory decydowały się na to w odległych od nas rejonach – uważa burmistrz Tomasz Latocha. - Równolegle z Brzeskim Parkiem Logistyki, w innym miejscu gminy CAN-PACK SA buduje nową halę produkcyjną, a koszt tej inwestycji wynosi blisko 16 milionów dolarów. Również i w tym przypadku powstaną nowe miejsca pracy. Każda inwestycja w granicach gminy wiąże się ze wzrostem dochodów z tytułu podatków - podkreśla burmistrz.

Budowa hali ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Fot. FB Tomasz Latocha

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A