Orlen Wisła Płock zwycięża w Tarnowie
access_time 2020-09-20 22:24:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna Grupa Azoty SPR Tarnów podejmowała przed własną publicznością zespół Orlen Wisła Płock. W ostatniej kolejce tarnowianie pokonali ekipę Stali Mielec 30:29 (17:17).

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Przez większą część pierwszej połowy wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w 20 minucie po bramce Komarzewskiego podopieczni Xaviera Sabate osiągnęli trzybramkowe prowadzenie. Tarnowianie cały czas naciskali na gości jednak pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 10:14 na korzyść Orlenu.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Prowadzili już różnicą siedmiu trafień. Szczypiornistom Grupy Azoty udało się zmniejszyć straty do 3 bramek. Tarnowianie wypracowywali sytuacje strzeleckie jednak zawodziła skuteczność. Ostatecznie po emocjonującej grze ulegli Orlenowi Wiśle Płock 22:27 (10:14).

Grupa Azoty SPR Tarnów – Orlen Wisła Płock 22:27 (10:14)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Lijestrand, Ciochoń, Małecki – Sanek 6, Mróz, Kowalik, Mrozowicz, Tokuda 6, Dadej 2, Lazarowicz, Majewski, Kużdeba 3, Wajda, Wojdan 2, Pedryc 2, Yoshida 1

Orlen Wisła Płock: Morawski, Stevanović – Ruiz, Lemanowicz, Komarzewski 6, Terzić, Mindegia 3, Stenmalm, Szita 7, Mierzwicki, Mihić 4, Czapliński, Krajewski 2, Serdio, Toto 4, Susnja 1